1989 aastal oli maadlus Jõgevamaal hästi arenenud. Maadlustreeningud toimusid Jõgeval, Põltsamaal, Tabiveres ja Tormas. Koos eestluse kasvuga ja nõukogude spordisüsteemi lagunemisega hakati moodustama ka Jõgevamaal spordiklubisid. Nii moodustati ka 16. novembril 1989.a. Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm, mille ülesandeks oli kordineerida raskejõustiku arengut Jõgevamaal. Nii võistlesid Jõgeva ja Põltsamaa maadlejad Eesti meistrivõistlustel ühise mütsi all kuni 2005 aastasni. Nüüdsest kuuluvad Põltsamaa maadlejad Spordiklubi Nipi ridadesse.

Maadlustreeneriteks on Põltsamaal olnud Meelis Mäekalle, Reigo Rohtmets ja Tõnu Henk ning Jõgeval Izmail Uspenski, Tiit Uspenski, Viktor Nõmm, Joel Juht, Meeli Saar ja Oleg Peussa. Käesoleval ajal veavad maakonna maadluselu Aimur ja Ave Säärits Jõgeval ning Arved Külanurm Põltsamaal. Jõgeva treeninguid aitavad käesoleval ajal ka läbi viia Asso Nettan, Kristian Vaarpuu ning Rauno Lehtla.

Kahekümne viie aasta jooksul on Jõgeval korraldatud Eesti meistrivõistluseid kreeka- rooma maadluses ja sumomaadluses. Eestis on olnud populaarsed Georg Lurichi mälestusvõistlused, mida on korraldatud ka kolmel korral Jõgeval. 2006 aastal korraldati Jõgeval Põhjamaade juuniorite meistrivõistlused naistemaadluses ja kreeka- rooma maadluses, mis tõi Jõgevale 7 riigi parimad noormaadlejad.

Eestis on üheks populaarsemaks noorteturniiriks kujunenud Vooremaa auhinnavõistlused, mille sünni juures 1980 aastal on olnud Kristjan Palusalu ja August Englas ning võistluse käimatõmbajaks olid Ants Paju ja Izmail Uspenski.

Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm maadlejatest on kuulunud Eesti koondisesse ja võistelnud maailma ning Euroopa meistrivõistlustel kreeka- rooma maadluses Aap Uspenski, Meelis Barbo ja Viljo Kokla.

Eesti meistriteks kreeka-rooma, vabamaadluses, naistemaadluses ja rannamaadluses on ajavahemikul 1989-2017  tulnud erinevates vanusegruppides võisteldes:  Aap Uspenski, Tiit Uspenski, Aimur Säärits, Herkin Malm, Krister Tamm, Meelis Barbo, Vardo Malm, Tõnu Tammearu, Viljo Kokla, Mattias Säärits, Kristin Lepp,  Maris Truusa, Kätlin Mänd, Kätri-Avelin Säärits ja Jana Deinekin.

Sumomaadlust on aktiivsemalt harrastatud maakonnas aastast 1999.  Meie klubist on tulnud 2007 aastal  Euroopa noorte  meistriks Kristin Lepp.

Sumomaadluse Euroopa juunioride meistrivõistlustelt on võitnud pronksmedalid Tõnu Tammearu ja Asso Nettan. Euroopa noorte meistrivõistlustelt on saavutanud medalid Kätri-Avelin Säärits, Mattias Säärits, Ingelo Raja, Eliise Ilus Aleksandr Grits ja Oskar Säärits.

 

Ramm Eesti meistrid:
Voog. Tee ise koduleht!